Nxitësit e një marrëdhënie seksuale që ju ka munguar

Ajo që duhet pasur si busull orjentimi në fillesën, vazhdimin dhe epilogun e një marrëdhënie është garantimi pa kushte i prezencës. Zakonisht ndodh që shumë partner janë formalisht gjatë një akti. Në rastin më të mirë njëri është dhe përpiqet të japë maksimumin, ndërsa partneri tjetër shtiret. Ai ose ajo, tjetërkund janë në ato momente. Këshillat e mëposhtme janë të provuara dhe kanë pasur një sukses të jashtëzakonshëm në nxitjen e dëshirës seksuale (veçanërisht nëse partneri yt, pas një jave të lodhshme, nuk ia ka fort ngenë të punojë edhe “kopshtin tënd”)

11-perenium-erogenous-zones-050811-med

Me siguri duhet të kesh dëgjuar nga mikeshat e tua se ato gjithmonë paskan ditur ta sjellin në qejf partnerin, edhe atëherë kur ishte e pamundur. Jo, jo! Mos mendoni se mikeshat e tua janë femra superseksi… Përkundrazi, janë të zakonshme po aq sa dhe ti. Gjatë ditës, bëjnë amvisën, nënën, nëpunësen… e kur vjen darka, sigurisht, edhe superfemrën. Thjesht ato përdorin disa truke të vogla, që ndoshta ti akoma nuk i ke kuptuar. Nëse mendon se mund të memorizosh 4 këshilla të thjeshta (që mund t’i bëjë çdo femër), atëherë shumë shpejt edhe ti do të shijosh çmenduritë e botës së krevatit.

Rruga për në shtrat

Dihet, kalon nga stomaku. Nëse nuk di të gatuash, atëherë gjej një restorant aty pranë, ku mund të porosisësh për dy persona. Pas një vakti të mirë, ai do të dijë si të ta shpërblejë në krevat. Vetëm sigurohu që të mos porosisësh ushqime të rënda, sepse, në vend që të kesh një natë pasionante me të, do të marrësh vetëm gërhimat e një gjumi të rëndë top.

Drita, qirinj dhe… aksion!

Nuk ka gjë më sensuale se krijimi i atmosferës së duhur në dhomën e gjumit. Duhet të tregohesh e kujdesshme për ndriçimin e sidomos që, veç abazhurëve me drita të zbehta (mundësisht të kuqe), të kesh ndezur edhe disa qirinj.

Të brendshmet: sa më të kursyera

E keni parasysh thënien e famshme të Coco Chanel-it: “Nëse vishni një fustan të pahekurosur, të gjithë do të mbajnë mend fustanin. Vishuni që të bini në sy dhe të gjithë do t’ju mbajnë mend vetëm ju”. Me siguri që Coco, kur është shprehur kështu, nuk ka pasur në mendje rrobat e gjumit. Sidoqoftë, askujt nuk i bën dëm nëse lë mënjanë T-shirt-in dhe hyn në shtrat me një këmishë të vockël superseksi.

Çokollatë dhe shampanjë

E dimë, e dimë… kjo është gjëja më e preferuar e femrave. Por, kësaj radhe, nuk është fjala për të blerë atë fustanin e vitrinës në dyqanet e ish-bllokut, prej të cilit nuk e heq dot mendjen. Mendo për disa “blerje surprizë”, të cilat meshkujt i adhurojnë aq shumë.

Pasi shtrove një darkë të mirë për të, krijove atmosferën në dhomën e gjumit, e veshe edhe atë gjënë e vockël seksi, ja ku vjen momenti për të zbuluar surprizat e radhës. Çokollatë, shampanjë dhe… fundi i historisë imagjinohet lehtë. Lyeje pra, trupin me çokollatë, vendos në sfond muzikë seksi, rrasi në dorë një gotë shampanjë dhe ai do ta kuptojë që sonte kanë për të shpërthyer fishekzjarrë.

Lëri buzët të …

Dhe nuk e kemi fjalën për të nxjerrë ndonjë tingull. Mos ia nis me avazin e keq për të shfryrë dufet e një dite të mërzitshme pune apo punëve që të presin të nesërmen – akoma më keq – të flasësh për ndonjë problem të pazgjidhur. Në vend të ankesave, përdor puthjet. Kështu, ai ka për ta kuptuar se sonte nuk ka për të fjetur asnjëri prej jush.

 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s